Dlaczego warto wybrać karabinek Air Arms TX200?

Pistolet czy karabin, który z typów wiatrówek wybrać ? Broń bez zezwolenia da się rozłożyć w 2 rodzaje. Pierwszy z nich to karabinek, pozostały to pistolet. Wszelki typ broni zawiera swe cechy charakterystyczne. Na początku amator wiatrówek ma konieczność podjąć decyzję, czy woli karabin czy pistolet. Z decyzją wiążą różne wskazania, takie jak odległość rażenia, siła przebicia czy metoda chowania wiatrówki.

Dla kogo broń krótka?

Rewolwer jest dobry w wystrzeliwaniu na odległości do 12 m. warto strzelać w ten sposób do tarcz albo ciekawszych celów. Dużą zaletą broni krótkiej jest kompaktowy gabaryt, zatem łatwo spakować do małej torby i wziąć ze sobą na wycieczkę. Inną zaletą wiatrówek krótkich jest realistyczny profil. Większość z nich to falsyfikaty prawdziwych. Podobny może być nie tylko wygląd, ale również typ przeładowywania a także strzelania. Większość wiatrówek strzela za pomocą CO2. Takie naboje są dostępne w każdym punkcie sprzedaży online oraz stacjonarnym.

Dla kogo wiatrówki długie?

kolba wiatrówki Air Arms TX200 mk3Drugim podtypem są wiatrówki długie. Można strzelać w ich przypadku z dystansu odleglejszego niż 150 cm. W porównaniu do pistoletów są bardzie celne, nawet dla amatorów, jacy właśnie zaczynają własną zabawę z bronią bez zezwolenia. Zresztą ich rażenie jest mocniejsze, da się zatem przestrzelać cele na przestrzał. Ponadto kształt karabinu o wydłużonej lufie umożliwia przyjęcie wygodnej pozycji do strzelania, nawet początkującym. Właśnie dlatego oddawane strzały są silniejsze i celniejsze. Podkreślić należy, że są to fakty a nie jedynie opinie.

Minusem wiatrówki karabinu jest jej wielkość oraz duża waga. Przez towiatrówka AirArms TX200 HC na stole zawsze należy oprócz wiatrówką kupić ponadto pokrowiec na karabin. Wyśmienitej jakości etui pozwoli na najlepsze odkładanie broni jednocześnie podczas wycieczki, a także w domu. Z pewnością warto zainwestować w pokrowiec gdy w naszym posiadaniu znajduje się tak doskonała wiatrówka jak Air Arms TX200 model HC lub MK3. W taki przypadku cena powinna być sprawą drugorzędną, a priorytetem aby nasza broń była odpowiednio chroniona przed uszkodzeniem.

Wiatrówki długie i krótkie posiadają zbliżone wartości i można je kupić w każdym miejscu z bronią. Jedne i drugie rodzaje można dostać bez licencji. Wystarczy być 18-latkiem, nie potrzeba finalizować egzaminów. W kilka chwil można nabyć wymarzoną wiatrówkę typu Air Arms TX200 i rozpocząć swoją przygodę ze strzelaniem. Opinie o tym modelu można przeczytać na stronie: http://www.bunqer-militaria.pl/wiatrowka-air-arms-tx200-hc-mk3-test, gdzie znajduje się również opis tego modelu oraz jego test. Decyzja należy więc od zainteresowań kupującego. Wiatrówki pistolety są mniejsze, łatwo je bez trudu zabrać  wszędzie. Jakkolwiek wiatrówki długie są celniejsze oraz da się strzelać z tychże z większego odejścia. W kwestii takiej jak cena oczywiście większość wiatrówek karabinków jest droższa od pistoletów. Wynika to choćby z prostego faktu jakim są rozmiary, a co za tym idzie ilość i koszt materiału użytego do produkcji.

admin